• mykolazlesa

Od krmelce běžím pryč. O čem je nová rubrika?

O čem je nová rubrika krmelec, proč jsem ji tak pojmenovala a co v ní najdete.


Rubrika krmelec je takový souhrn poznatků, příběhů a vlastně osobní zpovědí na mojí cestě za změnou životního stylu. Na cestě k lepší fyzičce, pryč od nadváhy, daleko od výživových mýtů, na cestě dááleko od "krmelce".

Tato rubrika bude zajímavá především pro lidi, kteří se podobně jako já potýkají / potýkali s nadváhou, obezitou a nebo prostě tak trochu s nespokojeností s vlastní postavou a fyzičkou.

Dočtete se zde vše o mé vlastní cestě za změnou.


Proč krmelec?

Krmelec je místem, kde se krmí. Když jsem si jako malá třeba vymýšlela, rodiče mi říkali, že je pěkně "krmím", že prostě kecám - lžu. I takový krmelec je opředen spoustou představ.

Představa krmení zvířátek přes zimní období vypadá jako bohulibá činnost. Zvěř ale přežije zimu v mnohem větších počtech a následkem toho potom máme v dalším období zvěře více - a tím i více nemocí, klíšťat, škod způsobených na mladém lesním porostu a také škod způsobených na zemědělské úrodě. V přirozené krajině by se o nemocnou a přemnoženou zvěř postaraly velké šelmy - vlci, medvědi a rysi. V naší krajině se o to většinou stará pouze člověk. Zvěř sice loví, ale také celkem nelogicky přikrmuje.

Právě tento rozpor a taková nějaká nelogičnost tohoto procesu, který souvisí s jídlem, krmením, výživou - právě krmelec - dal nakonec název nové rubrice s podtitulem

Od krmelce běžím pryč.


Co to znamená?

Je to takové moje motto, abych se držela dál od stravovacích mýtů, kterým jsem věřila. Abych se držela dál od civilizační překrmenosti a od jejích nástrah. Abych se držela dál od tohodle krmelce mylných představ, nevyváženosti a nelogického stravování. Abych si zlepšila fyzičku, a tomuhle krmelci utekla. Abych ve svých 28 letech netrpěla nadváhou, a abych byla aktivní a pohyblivá a to hlavně do budoucích let.


V posledních měsících (hlavně díky karanténě) jsem měla dostatek času a prostoru se o vytoužené změně životního stylu dozvědět mnoho informací, které jsem si bezprostředně začala sama na sobě ověřovat. A protože se tento proces velice rychle stal jedním z mých nejpřednějších zájmů, ráda bych se o svoji cestu podělila s ostatními lidmi.


Co se v rubrice postupně dočtete?

Jak, a hlavně proč jsem začala se změnou.

Makroživiny - naprostý základ vyvážené stravy.

Co je to kalorický deficit?

Jak používat aplikaci kalorické tabulky?

Na jaké potraviny se mi vyplatilo se zaměřit v redukční dietě?

Základní pomůcky pro redukční stravování.

Jak jsem začala s pohybem.

Proč se vyplatí zajít na měření InBody k nutričnímu terapeutovi?

Proč jsem do svého jídelníčku zařadila dostatek masa?

Proteinové nápoje a dolňky.

Bílkoviny v rostlinné stravě.