• mykolazlesa

Jak vznikalo... Plecháčky!

Aktualizováno: led 9

Představuji novou rubriku "Jak vznikalo..." kde se postupně budete moci dočíst, jak vznikaly nejrůznější produkty z mojí dílny.


Takže... O plecháčku!

Výrobu plecháčků jsem již dlouho zvažovala, když mě zkontaktovala moje kamarádka ze střední. Pořídila si lis na potisk plecháčků a bylo jasno.

Od doby co mi přišel můj první plecháček z kolekce Hřibovité jsem ho nedala z ruky. Vozila jsem ho z domu do práce a z práce domů a neudělala jsem bez něj krok. Když přibyly nové motivy, začala jsem plecháčky střídat a do práce vozit každý den jiný, ale bez něj už prostě neodejdu.

Nemusíte hrnek vozit s sebou po všech čertech tak jako já, abyste ocenili jeho nerozbitnost. Stačí mít doma malý raubíře, ať už děti či kočky. :)


Objem plecháčku je 330ml, hmotnost 130 g, průměr 79 mm a výška 81 mm.


Na plecháčky pro mě tiskne kamarádka Evelína, která má sama mnoho vlastních motivů, takže určitě neváhejte navštívit její inspirativní instagram!

Každý plecháček pro mě natiskla sama Evelka pěkně růčo fúčo, takže koupí podpoříte ne jednoho, ale rovnou dva drobné lokální tvůrce. :)


Údržba

Drobné nedokonalosti a oděrky jsou charakteristické pro rukodělně vytvořený plecháček.

Po umytí plecháček důkladně vysušte a předejděte tak zbytečné a předčasné korozi.

Plecháček nepatří do myčky ani mikrovlnné trouby.

Vystavování plecháčku vysokým teplotám (ohřev na plotně, na ohni) může mít vliv na potisk a nedoporučuje se.Evelka v procesu potisku plecháčků Foto: Evelína Vaněčková