• Mykoša

Nedělní knedlíčkovka s penízovkou smrkovou


Pokud jste tak jako já propadli kouzlu penízovky smrkové, o které se na mém blogu můžete dočíst zde, použijte ji třeba do nedělní bezmasé knedlíčkovky. Je ideální pro období půstu, protože knedlíčky jsou drožďové. :)

Recept na polévku

Na tuku osmahněte kloboučky penízovek společně s nakrájeným pórkem. Přidejte nakrájenou či nastrouhanou zeleninu - mrkve, celer petržel. Základ osolte a ještě chvilku smažte. Po chvíli zalijte zeleninovým vývarem či bujonem a nechte polévku řádně provařit.

Knedlíčky

Asi 30 g droždí rozpusťte na pánvi. Do droždí přidejte sůl, majoránku a pár stroužků česneku. poté vmíchejte asi tři až čtyři hrsti strouhanky, přidejte jedno dvě vejce. Vznikne lepivá hmota. Můžete přidat strouhanku, aby se méně lepila, knedlíčky budou tvrdší. A nebo ještě vejce, knedlíčky budou nadýchané, ale budou se více drolit. Na závěr tvarujte hmotu do podoby kuliček, nejlépe to jde skutečně rukou, i když je to drobek špinavá práce. :) Házejte je rovnou do vařící se polévky, každý knedlíček, který je hotov, vyplave na povrch.

Tyhle knedlíčky mám moc ráda, svojí chutí připomínají ty játrové, a jsou plné vitamínu B, který je obsažen v droždí. Mimochodem za vznikem droždí stojí také houby - ty mikroskopické, ale o tom třeba jindy. :)

Tak hezkou neděli.

#polévka

19 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

mykola.z.lesa@gmail.com

+420 734 838 212

IČO: 08819921

Nejsem plátce DPH

  • Facebook
  • Instagram

Mýkés - řecky houba.

Mykola, výtvarnice, absolventka AVU, milovnice hub, lesa, krajiny a přírody.

V roce 2016 se zrodila myšlenka osobního blogu o houbách.

Od té doby se Mykola houbám horlivě věnuje. Čte, studuje, kreslí, pozoruje, sbírá, vaří a miluje!

 

O tři roky později se k blogu přidal také obchůdek s autorskou tvorbou.

 

Nákupem v obchůdku podpoříte tvorbu Mykoly z lesa.