• Mykoslava Mykoslavová

Ottova encyklopedie hub


Je libo největší publikaci o houbách na světě?

Máme štěstí, že vyšla u nás a najdete v ní více než 3000 druhů hub střední evropy. Skutečný počet všech druhů velkých hub (makromycetů), se však odhaduje na 5000 a více druhů. 4190 - to je počet barevných snímků v knize. V popiscích najdete informace o lokalitě a době nálezu, a samozřejmě autora fotografie.

Najdete zde také slovník odborných mykologických výrazů a u jednotlivývh druhů podrobné informace potřebné k jejich určení a také o jejich významu pro člověka.

Autorem je Ladislav Hagara, slovenský mykolog a spisovatel - v jednom z jeho atlasů jsem narazila na geniální recept na polévku čír, určitě ji vyzkoušejte, doslovný přepis receptu najdete zde.

Kniha vyšla v Ottově nakladatelství v roce 2015. V současné době se prodává za neuvěřitelně nízkou cenu, tudíž jde o skutečně výhodnou investici do vašeho mykologického či houbařského života.

Encyklopedie může být také krásným dárkem. Já mám k dispozici dva kusy, jeden v práci a jeden doma, no určitě by se mi hodil další ještě k rodičům, a taky jeden na neděle. Haha.

#atlas

37 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

mykola.z.lesa@gmail.com

+420 734 838 212

IČO: 08819921

Nejsem plátce DPH

  • Facebook
  • Instagram

Mýkés - řecky houba.

Mykola, výtvarnice, absolventka AVU, milovnice hub, lesa, krajiny a přírody.

V roce 2016 se zrodila myšlenka osobního blogu o houbách.

Od té doby se Mykola houbám horlivě věnuje. Čte, studuje, kreslí, pozoruje, sbírá, vaří a miluje!

 

O tři roky později se k blogu přidal také obchůdek s autorskou tvorbou.

 

Nákupem v obchůdku podpoříte tvorbu Mykoly z lesa.