• Mykoslava Mykoslavová

Ottova encyklopedie hub


Je libo největší publikaci o houbách na světě?

Máme štěstí, že vyšla u nás a najdete v ní více než 3000 druhů hub střední evropy. Skutečný počet všech druhů velkých hub (makromycetů), se však odhaduje na 5000 a více druhů. 4190 - to je počet barevných snímků v knize. V popiscích najdete informace o lokalitě a době nálezu, a samozřejmě autora fotografie.

Najdete zde také slovník odborných mykologických výrazů a u jednotlivývh druhů podrobné informace potřebné k jejich určení a také o jejich významu pro člověka.

Autorem je Ladislav Hagara, slovenský mykolog a spisovatel - v jednom z jeho atlasů jsem narazila na geniální recept na polévku čír, určitě ji vyzkoušejte, doslovný přepis receptu najdete zde.

Kniha vyšla v Ottově nakladatelství v roce 2015. V současné době se prodává za neuvěřitelně nízkou cenu, tudíž jde o skutečně výhodnou investici do vašeho mykologického či houbařského života.

Encyklopedie může být také krásným dárkem. Já mám k dispozici dva kusy, jeden v práci a jeden doma, no určitě by se mi hodil další ještě k rodičům, a taky jeden na neděle. Haha.

#atlas