• mykolazlesa

Vědecká ilustrace s Mykolou


Délka jedné lekce: cca 3 hodinky

Termíny a místa:

V současné době nejsou vypsány žádné termíny

Co je vědecká ilustrace?

Vědecká ilustrace je výtvarná disciplína, jejímž výsledkem je detailní zobrazení nejrůznějších věcí, v našem případě jde především houby, ale třeba také šišky a jiné lesní motivy. Detalů se vůbec nebojte, možná budete sami překvapeni, co všechno dokážete nakreslit!

Proč je ilustrace významná i v době fotografie?

Fotografie nám všem připadá, jako věrné zpodobení reality, není to však tak úplně pravda. Každý fotoaparát má své limity a omezení a skutečnost svým způsobem deformuje. Zato ilustrátor může ve své kresbě zvýraznit nejdůležitější poznávací znaky zobrazovaného objektu.

Co na workshopu budeme dělat?

Prohlídneme si nejrůznější atlasy a předlohy, a podle nich si vytvoříme "tabuli", obrázek houby nebo přírodniny. Povíme si něco o tužkách a jejich tvrdostech, o pastelkách. K dospozici budou čtvrtky, tužky a obyčejné i akvarelové pastelky.

O lektorce:

Mykola studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu (obor rytí kovů) a Akademii výtavrných umění v Praze (obor malba a obor intermediální tvorba).

Máte zájem uspořádat workshop s Mykolou u Vás? Kontaktujte mě na emailu mykola.z.lesa@gmail.com, dohodneme se na čase, ceně a přesném programu workshopu.

Termíny a místa:

V současné době nejsou vypsány žádné termíny

#Kultúra #ilustrace

34 zobrazení

Nejnovější produkty

mykorhiza@mykolazlesa.org

+420 734 838 212

IČO: 08819921

  • Facebook
  • Instagram