• Mycolina

Žampionová omáčka k těstovinám


Takže jak na omáčky k těstovinám? Zapomeňte na českou klasiku v podobě protlaku nebo smetany, krémové omáčky jsou totiž daleko jednodušší. Vždy budete potřebovat nějakou základní surovinu - v našem případě žampiony, tučný kvalitní sýr (třeba sýr typu parmoš) - lze nahradit semínky slunečnice, sezamu či oříšky, a tou nejdůležitější ingrediencí je voda, ve které se vaří těstoviny. Podle tohoto můstru pak vytvoříte omáčku jednoduše prakticky z čehokoliv.

Na jednu porci

100 gramů žampionů hnědých

20 gramů strouhaného sýru parmazánového typu

půlka malé cibule

kvalitní olej

sůl

Postup

Žampiony a cibuli nasekejte na drobné kousky a zprudka restujte na pánvi. Po chvíli uberte plamen a houby posolte. Ve chvíli, kdy jste si jistí, že jsou houby skrz na skrz tepelně upravené, plamen vypněte.

Směs rozmixujte ve vyšší nádobě společně se sýrem a kvalitním olejem. Můžete přidat i oprahnutá slunečnicová semínka. dosolte podle chuti - a šup se směsí zpět na pánev.

V tuto chvíli už Vám na plotně bublá hrnec do kterého jste dali vařit těstoviny dle návodu (na obrázku jsou špenátové tagliatelle). Než těstoviny slejete, naběračkou z hrnce odeberte několik dávek vody "vývaru" z těstovin a vmíchejte je do směsi na pánvi do požadované konzistence. Tahle kombinace vytvoří tu krémovou krásně spojenou konzistenci a bude znát i na vzájemě se doplňujících chutích.

Slité těstoviny pak dejte na pánev a zlehka promíchejte - no a můžete servírovat.