• mykolazlesa

Přebytky, houby v mrazáku č. 3 Pirožky


Poslední letošní houbový přebytky - mražené houbové pirohy

Směs - lesní houby, smetana na vaření, tuk na smažení, cibulka, kmín a sůl, (koření podle chuti)

Na tuku osmahněte cibulku, přidejte houby, sůl a posypte trochou kmínu. Prostě taková smaženice, do které v závěru vaření přidáme za neustálého a rychlého míchání smetanu. snažte se, aby směs nebyla píliš tekutá, houby nepodlévejte, ale osolte na začátku, aby houby samy pustily šťávu. Se smetanou to nepřežeňte, když bude směs příliš tekutá, nepůjdou s ní pirožky plnit. Počkejte až vychladne a trošku ztuhne, než začněte plnit.

Těsto - půl kila hladký mouky, asi dvě decky vody, dvě lžíce oleje a drobek soli

Těsto je rychlé a jednoduché. Ze všech ingrediencí vypracujte pružné těsto, nebojte přisypat drobek mouky, když bude moc lepit, a naopak. Pak si ho rozválejte na lince na tenoučké těsto asi 3 mm silné a pomocí vykrajovátka nebo skleničky vykrajujte kolečka.

Do každého kolečka doprostřed pak příjde maliné množství hub - s větším množstvím Vám pirožek nepůjde slepit. prsty přitlačte spodní polovinu kolečka k podkladu a poté vrchní polovinu přehněte a přitlačte k té spodní."Uducejte" a na závěr okraje pirožku ještě otlačte vidličkou, spoj pirožku to zpevní a taky to vypadá hustě a udělá to dojem.

Takto připravené pirožky dejte do mrazáku. Uvedené množství jsou asi 4 porce.

Jo, a pokud jste zapoměli do těsta dát sůl, tak jako já, tak je potom vařte ve slané vodě.