• mykolazlesa

NEJLEPŠÍ TLÁČA z hub


Dobrá zpráva pro všechny co si zoufají nad vegetariánstvím svých bližních - nic jim neudělá větší radost, než poctivá vege tlačenka. Suroviny do ní navíc můžete obměňovat a nemusíte se omezovat pouze na houby.

budete potřebovat :

prášek AGAR, který seženete v každém obchodě nebo oddělení se zdravou výživou. Jedná se o druh mořské řasy, která se používá pro vegetariánské želírování. 1 sáček se používá na litr vody.

asi 350 gramů hub, zaručeně nejlepší jsou lesní hřibovité houby, ty nakonec nejlépe drží tvar. Dá se použít i kupovaná hlíva nebo shi take, tlačenka se pak ale hodně rozpadá.

dvě mrkvičky nakrájené na kolečka a jednu menší kořenovou petržel na kostičky

utřený česnek, bobkový list, nové koření, majoránka, sůl, všeho podle chuti

dvě vajíčka natvrdo

formu

houby, mrkve a petržel dejte do hrnce a zalijte přiměřeným množstvím vody, aby to všechno bylo ponořené, a zároveň trošičku plavalo. Přidejte sůl a ostatní koření a přiveďte k varu - vařte dokud suroviny nezměknou. Pokud je mezi houbymi hřib kovář, vařte minimálně půl hodiny! V dalším kroku příjde zahuštění směsi agarem. To obvykle probíhá tak, že obsah sáčku vysypete do hrnce, ještě minutu vaříte a potom vypnete, ale raději si ještě přečtěte návod na sáčku od agaru. Teď přidejte nakrájená vajíčka a plňte do formy. jak bude směs chladnout, bude také tuhnout. Tlačenku skladujte v chladu a podávejte s cibulí, octem a chlebem.

Dobrou chuť